10 najkrajších lyžiarskych stredísk v Alpách

Vybrať 10 najkrajších a najlepších lyžiarskych stredísk v Alpách je naozaj náročné, no tie najkrajšie sa nachádzajú len niekoľko stoviek kilometrov za hranicami Slovenska. Práve preto patria medzi najobľúbenejšie lokality pre rekreáciu a cestovný ruch s celosvetovým charakterom. Do úvahy sme brali predovšetkým vlastné skúsenosti a najmä to, že sme za posledné roky často navštevovali Rakúsko, Švajčiarsko a aj Taliansko.

Na lyžiarske stredisko sa treba dívať ako na destináciu a prihliadnuť najmä na kvalitu lyžiarskeho strediska ako celku. V našom článku sme zohľadnili napríklad dĺžku zjazdoviek, kvalitu snehu, prírodne scenérie, bezpečnosť, ubytovanie, dopravu, reštaurácie, bary, wellnesy a jednotlivé miestne špecifiká a odlišnosti rezortov. Hlavným kritériom je veľkosť lyžiarskeho strediska, preto sa mnohé regióny spájajú so susednými a vytvárajú tak akýsi celok. Kvalita snehu a dôkladná príprava zjazdoviek patrí medzi ďalšie dôležité faktory, ktoré pôsobia na spokojnosť návštevníkov. Rovnako aj vyplnenie času po lyžovačke, pretože ľudia chcú stále zažívať nové veci a vypadnúť z nudného stereotypu.


1. Kronplatz (Taliansko)

Kronplatz je absolútnou voľbou číslo jeden v talianskych Dolomitoch. Nachádza sa v prekrásnom údolí Pustertal v južnom Tirolsku. Je často nazývané ako Plan de Corones, teda Kronplatz. Všetky lanovky dokopy sú v tomto stredisku schopné za jednu hodinu prepraviť takmer 49 tisíc ľudí, čo je zárukou toho najlepšieho lyžovania široko-ďaleko. Kronplatz má niekoľko širokých zjazdoviek, ktoré sú výborne udržiavané. O kvalitu trate sa stará vysokovýkonné zasnežovanie a vyše 300 pracovníkov strediska.

Z mohutného pohoria smeruje 5 dlhých zjazdoviek s klesaním vyše 1000 m. Na svoje si prídu aj skúsený lyžiari, ktorí môžu jazdiť po čiernych zjazdovkách na severných stranách s prevýšením 1300 m napr. Sylvester a Hernegg. Tiež sa tu vybláznia aj snowboardisti a bežkári. Kronplatz je tiež obľúbeným cieľom aj pre rodiny s deťmi, ktorí vyhľadávajú relax a pokoj v krásnom horskom prostredí. Už si stačí len vybrať z veľkého množstva hotelov a apartmánov a vyraziť na svoj obľúbený svah.

Základné údaje o lyžiarskom stredisku Kronplatz

 • Lokalizácia: Taliansko – Dolomity, Bruneck-Brunico. Odkaz na mapu lyžiarskeho strediska Kronplatz.
 • Počet lanoviek: 55 (7 vlekov, 4 sedačkové lanovky, 22 kabínkových lanoviek, 22 vysutých lanoviek)
 • Priemerná cena (celodenného) skipasu: 57 € (dospelý), 40 € (deti)
 • Dĺžka zjazdoviek: 119 km (ľahká 52 km, stredná 42 km, ťažká 25 km)
 • Prevádzková doba: 30.11 – 19.04 (8:30 – 16:30 hod.)
 • Vzdialenosť a čas cestovania z Bratislavy: 534 km / 6:30 hod.

2. Zermatt (Švajčiarsko)

V prvom rade, Zermatt je zóna bez motorových vozidiel. Autom sa vieš dopraviť do obce Täsch (5 km od Zermattu). V obci Täsch je pre lyžiarov k dispozícii 2900 parkovacích miest. Medzi obomi mestami každých dvadsať minút premávajú vlaky. V samotnej obci sa môžeš pohybovať autobusmi s elektrickým pohonom, taxíkmi a elektrickými vozidlami alebo najjednoduchšie, pešo. O Zermatte a Matternhorne sme napísali aj samostatný článok, pretože všetky informácie by sa sem nezmestili.

Ak si zakúpiš „Skipas Zermatt“, máš k dispozícii 200 km zjazdoviek a 32 moderných lanoviek a vlekov a to vrátane najvyššej lanovky sveta. Vieš sa vyviezť do nadmorskej výšky 3883 m n.m. a tak môžeš skúsiť, aké to je stáť na najvyššie položenej horskej stanici v Európe. Ak vychytáš počasie, uvidíš 38 alpských pohorí a 34 ľadovcov, to už je čo povedať. Najdlhšia zjazdovka od Matterhornu do Zermattu má až 25 kilometrov, čo je celkom nepredstaviteľné, keď si zoberieš, že u nás má zjazdovka dĺžku max 5 km. Ak si kúpiš „Skipass International“ môžeš využiť aj talianske stredisko Cervinia a tak sa ti rozšíri priestor na lyžovanie až na 360 km.

Skipass Matterhorn Ski Safari“ je pre ozajstných fajnšmekrov. Máš k dispozícii dve trasy – Safari Silber a Safari Gold, kde celý deň lyžuješ bez toho, aby si šiel dvakrát na rovnaký vlek. Začiatok je na Rothorn pokračuješ cez Riffelberg na Theodulgletscher, Trockener Steg, ľadovcový raj Matterhorn Glacier Paradise, Breuil-Cervinia, Testa Grigia a nakoniec cez Stafelalp späť na Zermatt. Tiež tu vieš využiť zjazdovku, kde sa musí jazdiť pomaly a opatrne, ktorá je vhodná pre opatrných lyžiarov „Slow Slopes“. Pri zakúpení vstupeniek na nočné lyžovanie je v ich cene zahrnuté aj chutné fondue menu v miestnej reštaurácii. Okrem toho tu dokonalo funguje aj nočný život – množstvo klubov, barov a výborných reštaurácií ti určite spríjemnia večer. Čerešničkou na torte je najdlhší most pre peších vo Švajčiarsku, ktorý sa nachádza len kúsok od Zermattu.

Základné údaje o lyžiarskom stredisku Zermatt

 • Lokalizácia: Švajčiarsko – Zermatt, Matternhorn. Odkaz na mapu lyžiarskeho strediska Zermatt.
 • Počet lanoviek: 32 (9 vlekov, 21 sedačkových lanoviek, 11 kabínkových lanoviek, 1 vysutá lanovka, 3 pozemné lanovky, 4 snežné eskalátory)
 • Priemerná cena (celodenného) skipasu: 71 € – 85 € (dospelý), od 48 € (deti)
 • Dĺžka zjazdoviek: 358 km (ľahká 74 km, stredná 220 km, ťažká 26 km, freeride 38 km)
 • Prevádzková doba: 1.11 – 3.5 (8:30 – 17:00 hod.)
 • Vzdialenosť a čas cestovania z Bratislavy: 992 km / 11 hod.

3. Zillertal (Rakúsko)

Lyžiarske stredisko Zillertal je od Bratislavy vzdialené 565 km, čiže stále sa to pomerne oplatí, ak plánuješ ísť lyžovať na viac dní. Z Bratislavy sa do Zillertalu dostaneš cez, Wien, Linz, Salzburg a ďalej Kufstein, diaľničný zjazd Zillertal, Fügen, Kaltenbach, Hippach, Mayrhofen, Finkenberg, Hintertux. Stredisko sa rozprestiera v nadmorskej výške od 620 do 3250 m n.m. Zaparkovať môžeš na niektorom veľkokapacitnom parkovisku, miesta je tu dosť. Lyžiarska oblasť „Zillertal 3000/Hibtertux“ je prepojená so štyrmi lyžiarskymi areálmi – Eggalm, Rastkogel, Ahorn a Penken, medzi všetkými premávajú skibusy.

Čo sa týka náročnosti zjazdoviek, najviac tu nájdeš stredne náročných, ale chystá sa novinka a to najprudšia zjazdovka v Rakúsku, so sklonom 78 %, bude sa volať Harakiri. Toto stredisko je často využívané profesionálnymi športovcami kvôli výborne upraveným svahom či už zjazdovým alebo snowparku. Vo výške 3250 m n.m. nájdeš panoramatickú terasu, z ktorej uvidíš prakticky celé pohorie. Tiež môžeš navštíviť najväčšiu jaskyňu centrálnych Álp, ktorá je vo vnútri ľadovca Hintertux. Pre deti je tu vybudovaný Kidsslope Hintertux, je to zóna s množstvom prvkov pre najmenších.

Pokiaľ neholduješ lyžovaniu, nachádzajú sa tu dlhé bežkárske trate, osvetlené sánkarske dráhy a tiež 250 km turistických trás. Ápres ski a wellness je už samozrejmosťou, nezaručujeme ale dostupnosť ubytovania, stredisko býva v sezóne dosť vyťažené, treba si ubytovanie rezervovať čo najskôr.

Základné údaje o lyžiarskom stredisku Zillertal

 • Lokalizácia: Rakúsko – Hintertux, Zillertal. Odkaz na mapu lyžiarskeho strediska Zillertal.
 • Počet lanoviek: 56 (18 vlekov, 21 sedačkových lanoviek, 1 kabínková lanovka, 1 vysutá lanovka, 4 snežné eskalátory)
 • Priemerná cena (celodenného) skipasu: 47 € – 55 € (dospelý), od 11 € (deti)
 • Dĺžka zjazdoviek: 143 km (ľahká 43 km, stredná 89 km, ťažká 11 km)
 • Prevádzková doba: 7.12 – 19.4 (8:00 – 16:30 hod.)
 • Vzdialenosť a čas cestovania z Bratislavy: 567 km / 5:30 hod.

4. Pitztal (Rakúsko)

Lyžiarske stredisko Pitztal sa nachádza v nadmorskej výške 1740 – 3440 m n.m., dominuje mu vrchol pohoria, kopec Wildspitze (3 774 m n. m.), na ktorý sa kľudne môžete vydať turistickou trasou, samozrejme so sprievodcom. Toto stredisko leží v najvyššej nadmorskej výške zo všetkých areálov v Rakúsku. Takže jeho veľkosť a náročnosť vyvažuje táto jedinečnosť. Väčšina lyžiarov zo Slovenska využije dopravu po rakúskej diaľnici A1, ďalej nemeckých A8 a A93 a nakoniec rakúskej A12. Z Bratislavy budeš pod ľadovcom približne za šesť a pol hodiny.

Z obce Mitelberg sa na svah dostaneš Pitzexpressom – najrýchlejšou tunelovou lanovkou na svete s dĺžkou 3 786 metrov a prevýšením 1 120 metrov, ktoré prekoná za cca 8 minút. Ako už býva zvykom, nájdeš tu premakaný snowpark a tiež sánkarsku dráhu. Často tu trénujú reprezentanti zjazdového lyžovania. Dychberúce výhľady sú v Rakúsku už samozrejmosťou.

Základné údaje o lyžiarskom stredisku Pitztal

 • Lokalizácia: Rakúsko – Tirolsko, Mittelberg. Odkaz na mapu lyžiarskeho strediska Pitztal.
 • Počet lanoviek: 21 (4 vleky, 4 sedačkové lanovky, 3 kabínkové lanovky, 1 pozemná lanovky, 1 snežný eskalátor) 
 • Priemerná cena (celodenného) skipasu: 33 € – 45 € (dospelý), od 20 € (deti)
 • Dĺžka zjazdoviek: 39 km (ľahká 13 km, stredná 21 km, ťažká 5 km)
 • Prevádzková doba: 21.9 – 10.5 (8:30 – 16:00 hod.)
 • Vzdialenosť a čas cestovania z Bratislavy: 632 km / 6:00 hod.

5. Val Gardena (Taliansko)

Lyžovačka v talianskych Dolomitoch je jedno veľké dobrodružstvo, všetky lyžiarske strediská tvoria tzv. Dolomiti Superski – súbor 16tich stredísk s celkovou dĺžkou svahov – neuveriteľných cca 1500 km.  Medzi nimi nájdeš lyžiarske stredisko na Marmolade – najvyššom kopci Dolomitov, ale aj stredisko v Cortine d’Ampezzo, Val Gardene, Val di Fassa alebo Civetta. Vieš si dokonca kúpiť aj skipass, s ktorým pochodíš všetky strediská. Cez leto sme vo Val Gardene absolvovali výstup na Sassolungo a Sassopiatto, ktorý poskytuje tie najkrajšie výhľady na celú dolinu a najvyšší vrch Marmoládu

Zo Superski sme si vybrali stredisko Val Gardena, kde počas jazdy obdivuješ alpské údolia v pozadí s pohoriami Sassolungo a Sassopiato. Stredisko sa nachádza v nadmorskej výške 1236 – 2540 m n.m. Val Gardena je jedným z najväčších lyžiarskych stredísk v južnom Tirolsku s 500 km vzájomne prepojených zjazdoviek okolo mesta Sella, ktoré si môžeš vychutnať pomocou skipasu Dolomiti Superski. Nájdeš tu dokonca hotely, kde môžeš prísť rovno zo svahu, tak blízko svahov si ešte asi nebýval. Pokiaľ ideš lyžovať na dlhšie, naozaj sa oplatí kúpiť si skipass na všetky strediská a byť každý deň inde, zážitok na celý život to určite bude.Tiež tu nájdeš veľa bežkárskych trás, svah na sánkovanie a mega snowpark.

Základné údaje o lyžiarskom stredisku Val Gardena

 • Lokalizácia: Taliansko – Dolomity, Canazei. Odkaz na mapu lyžiarskeho strediska Val Gardena.
 • Počet lanoviek: 44 (14 vlekov, 20 sedačkových lanoviek, 1 kabínková lanovka, 7 vysutých lanoviek, 2 pozemné lanovky)
 • Priemerná cena (celodenného) skipasu: 46 € – 51 € (dospelý), od 32 € (deti)
 • Dĺžka zjazdoviek: 54 km (ľahká 19 km, stredná 25 km, ťažká 10 km)
 • Prevádzková doba: 30.11 – 14.4 (8:30 – 16:45 hod.)
 • Vzdialenosť a čas cestovania z Bratislavy: 670 km / 7:00 hod.

6. Dachstein (Rakúsko)

Lyžiarske stredisko Dachstein sa nachádza v nadmorskej výške 2264 – 2700 m n.m. Vyvezieš sa tam modernou lanovkou a keď budeš mať šťastie, možno aj na jej streche, ktorá je otvorená pre určitý počet cestujúcich. Nachádzajú sa tu štyri zjazdovky, z ktorých je najznámejšia je „Dachstein-Überquerung“ dostaneš sa ňou až do hornorakúskeho Obertraunu a uvidíš celú krásu tohoto územia, zaradeného do UNESCA. Turistiku na Dachstein sme absolvovali pred pár rokmi a musíme povedať, že je to naozaj prekrásne miesto, odkiaľ uvidíš dokonca aj dedinku Hallstatt.

Určite si už počul o vychýrenom snowparku na Dachsteine. Zlá správa je, že snowpark už stredisko neprevádzkuje a tá dobrá, že to robia kvôli ochrane ľadovcového podlažia. Je jasné, že neustála modelácia snehu ho porušuje. Pamätám si, že sme tam boli cca 3 roky dozadu a už vtedy to vyzeralo dosť biedne. Prešli sme si jednu náučnú trasu, kde bolo znázornené, ako ľadu ubúda a ako tam v budúcnosti nebude žiaden. Taktiež stredisko ukončilo letné lyžovanie kvôli neustálemu ubúdaniu ľadovcovej vrstvy. Otvorenie tak presúvajú na september.

Základné údaje o lyžiarskom stredisku Dachstein

 • Lokalizácia: Rakúsko – Štajersko, Schladming Dachstein. Odkaz na mapu lyžiarskeho strediska Ramsau am DachstenDachstein.
 • Počet lanoviek: 12 (7 vlekov, 1 sedačková lanovka, 4 snežné eskalátory)
 • Priemerná cena (celodenného) skipasu: 55 € (dospelý), od 26 € (deti)
 • Dĺžka zjazdoviek: 25 km (ľahká 14 km, stredná 10, ťažká 1 km)
 • Prevádzková doba: 14.11 – 29.3 (9:00 – 16:00 hod.)
 • Vzdialenosť a čas cestovania z Bratislavy: 359 km / 4:00 hod.

7. Stuhleck (Rakúsko)

Lyžiarske stredisko Stuhleck sa nachádza v nadmorskej výške 777 – 1774 m n.m. a nájdeš ho v obci Spital am Semmering. Vzdialenosť od Bratislavy je 150 km, celú cestu ideš po diaľnici, len posledné 3 km po normálnej ceste, daj pozor a zober si pre istotu reťaze, cesta po Semmernig býva upravená, ale na Stuhleck sa bez reťazí nedostaneš.

Stredisko Stuhleck má nie veľmi náročné svahy, takže je vhodné aj pre začiatočníkov, tiež tam nájdeš 4 snow parky a najdlhšiu lanovku v Rakúsku, ktorá má 2,7 km (11 minút do cieľa). K dispozícii sú 4 miestne a 6 miestne sedačkové lanovky. Vychutnať si môžeš celkovo až 24 km zjazdoviek. Novinka v stredisku je technológia freemotion, takže si vieš skipas kúpiť cez appku, aby si nemusel čakať pri pokladniach. Stredisko ponúka možnosť večerného lyžovania, sánkarsku dráhu a tiež bežkárske trate.

Základné údaje o lyžiarskom stredisku Stuhleck

 • Lokalizácia: Rakúsko – Štajersko, Spital am Semmering. Odkaz na mapu lyžiarskeho strediska Stuhleck.
 • Počet lanoviek: 10 (6 vlekov, 4 sedačkové lanovky, 1 snežný eskalátor)
 • Priemerná cena (celodenného) skipasu: 46 € (dospelý), od 23 € (deti)
 • Dĺžka zjazdoviek: 26 km (ľahká 20 km, stredná 6 km)
 • Prevádzková doba: 7.12 – 13.4 (8:30 – 16:00 hod.)
 • Vzdialenosť a čas cestovania z Bratislavy: 196 km / 2:30 hod.

8. Livigno (Taliansko)

Lyžiarske stredisko Livigno sa nachádza v nadmorskej výške od 1816 do 2950 m n.m. Z Bratislavy je to 742 km (8 hodín). Pohodlne vieš zaparkovať hneď pod vlekmi a to úplne zadarmo. Livigno patrí medzi najznámejšie a najkvalitnejšie stredisko v Alpách, kde sa vedia vyblázniť či už deti (miernejšie svahy), ale aj zdatní lyžiari (náročnejšie červené a čierne trate), predsa len, nájdeš tu až 115 km zjazdoviek. Stredisko Livigno je bezcolnou zónou s lacným alkoholom a benzínom. Panujú tu výborne snehové podmienky, nakoľko je zasnežené už od začiatku decembra do konca apríla, navyše väčšinu tratí upravujú snežné delá.

Vybudované sú tu 3 snowparky, dokonca aj s U-rampou. Vieš lyžovať na dvoch úsekoch a to Carosello (tu sa nachádzajú aj najprudšie zjazdovky) a Mottolino (menší areál prepojený s Livignom, kde nájdeš aj 12 miestnu gondolu, trate vedú z vrcholov Monte Sponda a Monte della Neve), každý z nich má svoju sieť lanoviek. Toto stredisko hostí Snowboard World Cup a to už 10.3.2020. Tiež tu nájdeš veľa sprievodných aktivít ako korčuľovanie, skialp, bežkovanie, ale aj jazdu na koni či kvalitný wellness. Samozrejmosťou je veľká sieť hotelov a apartmánov.

Základné údaje o lyžiarskom stredisku Livigno

 • Lokalizácia: Taliansko – provincia Lombardia, mesto Livigno. Odkaz na zimnú mapu lyžiarskeho strediska Livigno.
 • Počet lanoviek: 40 (12 vlekov, 14 sedačkových lanoviek, 6 kabínkových lanoviek, 8 snežných eskalátorov)
 • Priemerná cena (celodenného) skipasu: 50 € (dospelý), od 25 € (deti)
 • Dĺžka zjazdoviek: 115 km (ľahká 30 km, stredná 65 km, ťažká 20 km)
 • Prevádzková doba: 30.11 – 3.5 (8:30 – 17:00 hod.)
 • Vzdialenosť a čas cestovania z Bratislavy: 750 km / 8:00 hod.

9. Sölden (Rakúsko)

Lyžiarske stredisko Sölden sa nachádza v nadmorskej výške od 1350 do 3340 m n.m. a má ako jediné v Rakúsku priamy prístup aj k ľadovcovej oblasti. Každoročne sa tu konajú lyžiarske preteky ako napr. Svetový pohár. Samozrejmosťou sú najmodernejšie lanovky a vleky s vyše 1600 výškovým prevýšením, ale to už je štandard vo všetkých spomínaných strediskách. Stredisko sa rozprestiera na území troch kopcov a tým pádom lyžuješ v najnižšej – Giggijoch, kde sú mierne svahy vhodné pre začiatočníkov, Gaislachkogel vo výške 3000 m, kde mieria tí najskúsenejší a nakoniec miernejší ľadovec Tiefenbach. V tomto smere by sa dal Solden označiť ako veľkomesto lyžovania a všetkých lyžiarov.

007 Elements, to je nová výstava zo sveta Jamesa Bonda, kde môžeš vidieť videá z natáčania posledného filmu, nákresy, vizuálne návrhy atď. Je to tu samozrejme umiestnené z dôvodu toho, že film sa točil aj na svahoch v Söldene. Ďalšia zaujímavosť je, že Elon Musk tu chce postaviť Hyperloop, ktorý by spájal stredisko Sölden s Pitztalom. Na svojej stránke to uvádza aj samotné stredisko, uvidíme, či sa toho dočkáme. Samozrejmosťou je aj jedinečné apres ski, kde si užiješ veľa koncertov priamo na svahu, tiež super reštaurácie, wellness, lezenie na ľadovej stene a mnoho ďalšieho.

Základné údaje o lyžiarskom stredisku Sölden

 • Lokalizácia: Rakúsko – údolie Oetztal, mestečko Sölden. Odkaz na zimnú mapu lyžiarskeho strediska Sölden.
 • Počet lanoviek: 31 (1 pozemná lanovka, 8 vlekov, 14 sedačkových lanoviek, 8 kabínkových lanoviek)
 • Priemerná cena (celodenného) skipasu: 55 € (dospelý), od 31 € (deti)
 • Dĺžka zjazdoviek: 146 km (ľahká 70 km, stredná 45 km, ťažká 29 km, freeride 2 km)
 • Prevádzková doba: 13.9 – 3.5 (8:00 – 16:00 hod.)
 • Vzdialenosť a čas cestovania z Bratislavy: 646 km / 6:30 hod.

10. Arosa Lenzerheide (Švajčiarsko)

Lyžiarske stredisko Arosa Lenzerheide sa nachádza v nadmorskej výške od 1240 – 2865 m n.m. Pôvodne bolo toto stredisko rozdelené na Arosa a Lenzerheide s tým, že Arosa sa zameriavala viac na rodiny s deťmi a má miernejšie svahy a Lenzerheide je známe stredisko, kde sa odohrávajú svetové poháre. Spojila ich lanovka v roku 2004 a tým pádom je veľmi komplexné lyžiarske stredisko a každý si tam nájde to svoje. Stredisko patrí medzi najväčšie vo Švajčiarsku. Nájdeš tu kvalitné snowparky ale aj 82 km tratí pre bežkárov, prírodné klzisko pre curling a hokej.

Celkovo tu nájdeš až 225 km zjazdoviek vďaka čomu môžeme toto lyžiarske stredisko zaradiť medzi 5 najväčších vo Švajčiarsku. Okrem toho tu nájdeš až 43 lanoviek rôzneho druhu, do oka ti isto padne obrovská veľkoryso presklená kabínková lanovka medzi Hörnli a Urdenfurggli. Platí tu nočný zákaz automobilovej dopravy, takže vieš celú noc pretancovať v apres ski baroch. Stredisko je orientované na nočné lyžovanie, ktoré sa dá zakončiť napríklad chutnou večerou.

Základné údaje o lyžiarskom stredisku Arosa Lenzerheide

 • Lokalizácia: Švajčiarsko – údolie Schanfig, mestečko Graubünden. Odkaz na zimnú mapu lyžiarskeho strediska Arosa Lenzerheide.
 • Počet lanoviek: 43 (17 vlekov, 18 sedačkových lanoviek, 4 kabínkové lanovieky, 4 vysuté lanovky)
 • Priemerná cena (celodenného) skipasu: 66 € (dospelý), od 22 € (deti)
 • Dĺžka zjazdoviek: 225 km (ľahká 110 km, stredná 87 km, ťažká 28 km)
 • Prevádzková doba: 30.11 – 13.4 (8:30 – 16:45 hod.)
 • Vzdialenosť a čas cestovania z Bratislavy: 790 km / 8:30 hod.

Myslím si, že čo sa týka zahraničných lyžiarskych stredísk, neurobíš chybu ak pôjdeš kamkoľvek. Všetky tu vymenované sú na veľmi vysokej úrovni čo sa týka služieb, starostlivosti o zjazdovky, après ski služieb. Naozaj sa to so Slovenskom nedá ani porovnať a kto to nezažil, nevie. Naozaj odporúčam každému, aby aspoň raz vyskúšal zahraničnú lyžovačku a už inú chcieť nebude. A to čo sa hovorí o cenách, že je to podobné, tak áno je, samozrejme, ak si chce človek žiť ako kráľ a zaplatí si najdrahší hotel, to už je iný level. Ale myslím, že sa to dá úplne v pohodičke zvládnuť aj troška viac lowcostovo.

Dúfame, že ti článok o rakúskych, talianskych a švajčiarskych lyžiarskych strediskách páčil a pomôže ti v rozhodovaní kam za kvalitnou lyžovačkou (aj keď ho pridávame pomerne neskoro, ale všade sa ešte aktuálne lyžuje) alebo poslúži ako inšpirácia do budúcnosti.

Anka a Denis


Galéria obrázkov 10 najkrajších lyžiarskych stredísk v Alpách

Kadetadeposvete.sk na Instagrame

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *