Tipy na výlet


SLOVENSKO

Ak si sa rozhodol cestovať práve po Slovensku, tak vedz, že aj tu nájdeš mnoho neprebádaných lokalít a miest, kde si ešte nikdy nebol. Budeš naozaj prekvapený, že na pomerne malej rozlohe našej krajiny sa nachádza veľké množstvo prírodných, kultúrnych a historických zaujímavostí, ktoré majú čo ponúknuť každému cestovateľovi či dobrodruhovi. Slovensko má výborné tradičné jedlá, unikátne tradície a výborné remeselné pivá. Zobraziť články o Slovensku.


Česko

Naši susedia majú toho veľa čo ponúknuť. Od bohatej histórie po kulinárske špeciality, úžasné pivo a v neposlednom rade prírodné bohatstvo. Česko nie je len Praha a jej krásne uličky. Vybrať sa môžete do Českého Švýcařska, Adršpachu, Krkonoší a navštíviť veľa krásnych hradov a zámkov. Zobraziť články o Česku.


Poľsko

Okrem toho, že Poľsko je jednou z najrozľahlejších krajín Európy, ponúka neuveriteľne rozmanité možnosti. Na juhu územia sa nachádzajú majestátne Tatry susediace so Slovenskom. V strede rozsiahlé nížiny, ktoré plynulo prechádzajú po Baltské more na severe krajiny. Poľsko sa nemusí hanbiť ani za svoju históriu a pamätihodnosti hlavného mesta Varšavy a všetkých väčších miest napr. Krakov, Katovice, Poznaň, Lodž a Gdansk. Zobraziť články o Poľsku.


Maďarsko

Maďarsko je krajina vína, csípos jedál, kvalitných kúpeľov a bohatej histórie. V hlavnom meste nájdete množstvo kostolov, historických budov, divadiel a múzeí. Viete o tom, že tam nájdete dokonca aj jaskyne? Symbol Maďarska je aj jazero Balaton, najväčšie jazero v strednej Európe a tiež najväčšie termálne jazero na svete Hévíz. Zobraziť články o Maďarsku.


Rakúsko

Rakúsko je pre nás západniarov dobre dostupná lokalita, či už kvôli lyžovačke, turistike, ferratám ale aj welnessu. Krásne výhľady ťa čakajú v Alpách a naopak kus histórie uvidíš vo Viedni, Salzburgu a Linzi. Tiež tu nájdeš unikátnu dedinku Hallstatt, najkrajší horský prechod Grossglockner a unikátne pohorie Dachstein. Zobraziť články o Rakúsku.


Taliansko

Taliansko je pre nás srdcovka a vždy sa sem radi vraciame nielen kvôli úzasnej pizzy, cestovinám, káve a aperolu, ale hlavne kvôli krásnym Dolomitom, veľkým množstvom ferrát, úžasným jazerám a bohatej histórii. Benátky, Neapol, Verona a Rím, to sú symboly Talianska, ktoré treba vidieť. Jednoducho je tu „dolce vita“. Zobraziť články o Taliansku.


Švajčiarsko

Krajina známa vysokou úrovňou života, výbornou čokoládou, úžasnou prírodou, množstvom jazier a turistikou. Symbol krajiny je pohorie Matterhorn, ktoré sa oplatí aspoň raz za život vidieť. Tiež tu nájdeš najdlhší vysutý most na svete. Hlavné mesto Bern ti ponúkne kultúrne aj historické vyžitie. Vedeli ste, že tu nájdete viac ako 1500 jazier? Zobraziť články o Švajčiarsku.


Holandsko

Holandsko je krajina neobmedzených možností ,,a to doslova“. Nájdeš tu veľa multikultúrnych miest plných pestrej kultúry a života. Takýmito mestami sú napríklad Amsterdam, Rotterdam či Eindhoven. Nie sú tu takmer žiadne pohoria, iba nížiny, niektoré pod hladinou mora. Krajina je charakteristická pestovaním tulipánov, veľkými mlynmi, ale aj výbornou gastronómiu či kvalitnými syrmi. Zobraziť články o Holandsku.


Nemecko

Nemecko má za sebou bohatú históriu a hospodársky vývoj. Je štvrtou najsilnejšou ekonomikou sveta s vysokou životnou úrovňou. Krajina ma kvalitnú dopravnú sieť s množstvom kultúrno-historických pamiatok a prírodných krás. Na juhu Nemecka sa rozprestierajú Alpy. V strede zalesnené stredohoria, ktoré plynulo prechádza cez Severonemeckú nížinu až do Severného a Baltského mora. Zobraziť články o Nemecku.


Slovinsko

Len na Slovinsku nájdeš na jednom mieste majestátne hory s krásnou Alpskou prírodou, ktoré striedajú malebné pobrežia Jadranského mora s čistými kamenistými plážami. Toto miesto je stvorené na prechádzky historickými mestami Ľubľanou a Mariorom, vysokohorskou turistikou v Julských Alpách (Triglavom), množstvom adrenalínových via-ferrat a riečnych splavov. Zobraziť články o Slovinsku.


Rumunsko

Rumunsko má krásnu prírodu s nádhernými výhľadmi a doposiaľ neobjavenými miestami. Tretinu celého územia zaberá pohorie Karpaty. Lákadlom je Transylvánia spojená s Drakulom, slávne hlavné mesto Bukurešť, ktoré bolo mnoho rokov skúšané vojnami. Na východe ťa prekvapia prekrásne pláže Čierneho mora a na severozápade tajuplné mestečka ako Temešvár, Arad a pod. Zobraziť články o Rumunsku.