Rozhľadňa Vrakuňa

Rozhľadňu vo Vrakuni otvorili len nedávno v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa. Je zasadená do lesoparku, kde sa nachádza aj detské ihrisko, ohnisko, funkčná zóna. Je to krásne miesto nielen na oddych, ale aj rekreáciu.

vrakuna-rozhladna-v-bratislave

My sme sa sem vybrali v sobotu a keďže sme boli nedávno obaja chorí, museli sme hľadať miesto, kam netreba dlho šliapať, aby sme to hneď na prvýkrát neprehnali. Vyhliadka sa nachádza neďaleko vstupu do lesoparku. Stavba je vysoká 16 metrov a pred vstupom je altánok, kde si viete chvíľku posedieť. Schody na vyhliadku sú dosť strmé, ale po ich zdolaní je vám odmenou nádherný výhľad na mestskú časť Vrakuňa, Malý Dunaj a prírodu v okolí.

lesopark-vrakuna-bratislava
Lesopark Vrakuňa
rozhladna-vrakuna-v-bratislave
Rozhľadňa Vrakuňa v Bratislave
posedenie-pod-vyhliadkou-vrakuna
Posedenie pod vyhliadkou
vyhliadka-vrakuna-schody
Schody

Počas leta sa v lesoparku konajú rôzne akcie pre deti, spoločné cvičenia a zaujímavé akcie. Lesopark vznikol z pôvodného vrakunského lesíka a plány na jeho vznik siahali do 80-tych rokoch. Postupne boli vybudované chodníky, detské ihrisko či ohnisko s posedením. V súčastnosti sa o zveľaďovanie a správu parku stará mestská časť.

Ak ťa zaujímajú rozhľadne, ktoré sme už navštívili, z okolia Bratislavy je to napríklad Rozhľadňa Veľká Homoľa. Dlhšie sa plánuje výstavba rozhľadne na Devínskej Kobyle, odkiaľ by si videl Zobor, celú Bratislavu a v neposlednom rade aj Alpy. Na vyhliadku si ale budeme musieť ešte nejaký čas počkať.

na-rozhladni-vrakuna-bratislava
Na najvyššom poschodí
pohlad-z-rozhladne-vrakuna
Pohľad na lesopark
maly-dunaj-rozhladna-vrakuna
Pohľad na Malý Dunaj
mestska-cast-vrakuna-rozhladna
Pohľad na mestskú časť Vrakuňa

Tipy na ďalšie rozhľadne a vyhliadky na Slovensku

Anka a Denis

Galéria obrázkov Rozhľadňa Vrakuňa

Kadetadeposvete.sk na instagrame

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *