Jazero Konigssee – Berchtesgadenské Alpy

O jazere sme už dlhšie chceli napísať, pretože to bol nádherný zážitok a príroda v Berchtesgádenských Alpách je rozprávková. Sýta zeleň a vysoké kopce, ktoré obklopujú krásne mestečká s bohatou históriou.

konigssee-jantarove-jazero

Zastavili sme sa tu po ceste z Talianskych Dolomitov. Ubytovali sme sa v obci Schonau am Konigssee, v kempe Muhlleiten. Noc v tomto kempe (auto + stan + 2 osoby) ťa vyjde na cca 29 €. Kemp je v podstate lúka pri ceste, ale je to tam veľmi útulné a dôchodci, ktorí tam trávia celé leto sú veľmi milí. Aj keď oni hovoria po nemecky a my po anglicky, vždy sme sa nejako dohodli. Jeden pán nám dokonca požičal jeho stôl a stoličky, aby sme nemuseli jesť na karimatkách.

camping-a-penzion-muhlleiten
Camping a penzión Muhlleiten

Na ďalší deň sme mali v pláne ísť k jazeru Konigssee a keďže sme našli super kemp, stačilo tam prejsť pešo, čo nám trvalo cca pol hodinu. Tiež tam vieš zaparkovať na platenom parkovisku, čo ťa vyjde cca 4 €.

pristav-na-jazere-konigssee
Prístav na jazere Konigssee

Konigssee sa nachádza v Berchtesgadenských Alpách, neďaleko rakúskych hraníc a je jedno z najhlbších a najčistejších jazier v strednej Európe. Náš pôvodný plán bol obísť čo najväčšiu časť jazera. Dostali sme sa ale len po turistický prístrešok Kessel, po ceste sme videli aj menší vodopád. Pri prístrešku sa nachádza aj mólo, kde sme si osviežili nohy a pritom obdivovali krásu okolitých lesov a hôr.

spolu-pri-konigssee
Spolu pri Konigssee
konigssee-berchtesgadenske-alpy
Konigssee Berchtesgadenské Alpy
breh-jazera-konigssee-nemecko
Kryštálovo čistá voda

Počas tuhých zím, keď jazero zamrzne na minimálne 15 cm je vytvorený turistický aj bežkársky chodník, ktorý vedie až ku Kostolíku sv. Bartolomeja, kde nájdeš aj reštauráciu. Treba si ale dávať pozor, pretože v minulosti sa stala tragická udalosť, kedy chceli obyvatelia prejsť cez jazero, ale skončili v studených vodách cca v hĺbke 120 metrov, odkiaľ ich zatiaľ nikto nevytiahol.

My sme boli radi, že sme tam boli v lete, kedy je možné zaplatiť si plavbu až ku kostolíku a tak obdivovať jazero z rôznych uhlov. Plavba ťa vyjde na cca 17 €. Na jazere je povolená plavba lodí s iba elektrickým motorom, prípadne člnov.

berchtesgaden-konigssee-nemecko
Berchtesgaden a jazero Konigssee
konigssee-panorama-berchtesgaden
Panoráma okolia
Mapa jazera Konigssee

Vidieť jazero Konigssee bol pre nás zážitok na celý život a určite tam odporúčame ísť aj rodinám s deťmi, ktoré tento výlet určite ocenia. Jazero je od Bratislavy vzdialené cca 400 km (4 hodiny), takže na to vieš využiť aj víkend a spojiť to s návštevou Hitlerovho Orlieho hniezda, ktoré je len na skok od Konigssee a o ktorom bude náš ďalší článok.

Anka a Denis

Galéria obrázkov jazera Konigssee

Kadetadeposvete.sk na instagrame

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *