Lago di Braies

Jazero Lago di Braies bolo prvé z mnoho jazier, ktoré sme v Taliansku navštívili. Pre mňa osobne patrí k tým najkrajším, je tam úžasná atmosféra a okolité hory, zväčša tritisícky, ju iba podmieňujú.

Vyrážali sme z mestečka Cortina d´Ampezzo a cesta nám trvala asi hodinku. Pri jazere nájdeš množstvo parkovacích miest a platí tam, že čím vyššie k jazeru idete, tým rastú aj ceny za parkovanie. My sme našli miesto za 6 € kúsok od hotela Pragser Wildsee – GPS (46°41’57.4″N 12°05’06.5″E). Celú mapu jazera si môžeš pozrieť v tomto odkaze – Lago di Braies..

Počasie nám bohvieako neprialo, bolo zamračené a mrholilo. Vybrali sme sa k jazeru, kde sme hneď na začiatku stretli stovky turistov, ktorí si fotili „ikonickú“ scenériu, ktorú môžete vidieť na každej fotke z tohto miesta – „lodenicu“ s člnmi naokolo. Zapožičanie člnov je možné buď na 30 minút (18€), alebo na hodinu (28€).

Vybrali sme sa prejsť okolo jazera. Na celej trase je udržiavaný chodníček, kde sme sa predierali medzi množstvom turistov. Preto ti odporúčame, ísť tam buď skoro ráno alebo po západe slnka, vtedy je to tam najkrajšie a nestretnete tam návaly turistov.

Lago di Braies je dlhé 1 200 metrov, široké je od 300 do 400 metrov. Maximálna hĺbka jazera je 36 metrov. Celé jazero zaberá plochu 31 ha. Toto jazero vzniklo vďaka masívnemu zosuvu hornín z hory Sasso del Signore  vysokej 2447 m n.m., ktoré predelili hornú časť údolia Braies. Jazero sa nachádza v nadmorskej výške 1496 m n.m.

Prechádzka okolo jazera nám trvala asi 45 minút, ale keďže som neustále fotila, je možné, že to bolo aj viac. Výhľady sú tu neskutočné, krásna zelená voda, v ktorej sa odrážajú okolité hory je veľmi fotogenická. Symbolom jazera je tiež kaplnka, na ktorú narazíte pri prechádzke.

Lago di Braies sa oplatí vidieť. Tá nádhera sa ťažko popisuje a tak dúfame, že ak budeš mať cestu naprieč Dolomitmi, určite toto miesto nevynechávaj.

Anka a Denis

Galéria obrázkov jazera Lago di Braies

Kadetadeposvete.sk na instagrame

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *